Pismo do Ministra sprawiedliwości  03

Jarosława Gowina

data 12 października 2012

 

Michał Fabisiak

...

 

Do

rąk własnych

Ministra Sprawiedliwości          

Jarosława Gowina

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

 

 Panie Ministrze,

Proszę o

  1. Spotkanie z Szanownym Panem ministrem w obecności mojej, Stowarzyszenia centrum praw ojca i dziecka,  Sląskiego Stowarzyszenia Obrony praw ojca, Porozumienia Rawskiego, Forummatek, Nocoty Tato – których osobiście zaproszę na spotkanie

  2. Wyznaczenie osoby w swoim departamencie do zbadania sprawy sytuacji „ojców w Polsce” – osoby która zreferowała by sytuację w Polskich Sądach – na podstawie materiałów zebranych na stronach wszystkich organizacji Ojcowskich. Powołanie komisji do reform prawa ojców.

  3. Poświęcenie całości czasu na zebranie rady, która podejmie wszelkie działania do wprowadzenia opieki naprzemiennej   w roku 2012

  4. Proszę o Pańską i Pana gabinetu inicjatywę ustawodawczą która wprowadzi ww opiekę naprzemienną wg ustaleń forum matek.pl

  5. Proszę o wyobrażenie sobie jak Pan by się czuł gdyby zabrano Panu dziecko, pozwolono by się spotykać przez 2 godziny w ośrodku pomocy społecznej raz na 4 tygodnie przez 2 godziny  z własnymi dziećmi, kazano by Panu płacić alimenty 10 tyś  zł za każde ?

 

    Panie ministrze popieram w całej rozciągłości Pańskie działania dotyczące zniesienia „sitwy sądowej” w naszym kraju, tak się niestety stało iż reprezentuję 40 ojców, którzy dzwonią do mnie i błagają o pomoc, bo nie wiedzą co mają robić . Jestem w Kontakcie ze Stowarzyszeniem Centrum Praw Ojca i Dziecka w Warszawie , z Porozumieniem Rawskim,  sam tworzę  własną stronę, prowadzę stronę Forummatek.

W naszym kraju dzieje się źle, dzieje się krzywda!!!

                Feministyczne sądy, RODKi, kuratorki, prokuratorzy i policja działają w sposób zorganizowany przeciwko ojcom. Nie boję się użyć słowa że powstała swoista „przestępczość zorganizowana”.
                Za każdym razem gdy piszemy list do Pana, do premiera, do władz słyszymy że to są sprawy jednostkowe, ze to moja osobista walka o dziecko – bo pokłóciłem się z żoną. Jest to całkowita, bezwzględna – nieprawda.

  W Polsce prawdopodobnie ojców pozbawionych dzieci jest 1 019 000 – to są dane Gus z 2002r.! dotyczące samotnych matek.  Dlaczego nie ma badań dla lat późniejszych w Gus Niewinem, nie mniej jednak liczba ta jest porażająca – jeśli doda się do tego 1511 000 dzieci z tymi matkami to !!!

  

Warszawa           1700 000      mieszkańców

Kraków                756 000       mieszkańców

Lublin                   74 000          mieszkańców

 czyli co w Warszawie, Krakowie, Lublinie - odbył się Holokaust ojców?
Panie Ministrze niech Pan wyobrazi sobie  - place zabaw, kina, teatry, kluby, szkoły, hipermarkety, ulice, autobusy i tramwaje - nie ma mężczyzn  w tych 3 miastach !!!

 Być może w centrach ojców są ich tylko tysiące – ale czy to problem jednostkowy ?

Nawet gdyby 1 ojciec w kraju stracił kontakt z własnym dzieckiem w wyniku działań żony popartej działaniem sądu, RODK , kuratorów, itd. to nie należy mu się wsparcie Ministra Sprawiedliwości i możliwość wychowywania własnego dziecka ?

 Trochę o systemie:

W naszym kraju wygląda to tak

·         na 1szej rozprawie niejawnej !!!! w ciągu 7 dni od złożenia pozwu przez kobietę – sąd ustala miejsce zamieszkania przy matce

                - na nic się zdają odwołania od tej decyzji

·         Na prośbę matki skierowaną do policji – dziecko zabierane jest siłą, wycinane są zamki w mieszkaniach, zbiera się duża liczba policjantów  - którzy siłą odbierają dziecko ojcu – bez żadnego nakazu !!!!

·         RODK robi fikcyjne badanie – na którym określa że dziecko jest bardziej związane z matką

·         Sąd ma już podkładkę – „nie ja to określam tylko profesjonalne badanie !!!”

(jak ? profesjonalne badanie na podstawie rysunku drzewa ?, na podstawie plam Rorshaha, na podstawie ułożenia kolejności kolorów? – a może na podstawie kart Tarota ?)

·         Kuratorzy wyznaczani do pilnowania ojców podczas spotkań (na podstawie interpretacji Ministerstwa !!! siedzą z ojcami w obecności matki nie dopuszczają  do możliwości wychowania własnych dzieci przez ojców. Kuratorzy – robią to tylko i wyłącznie dla pieniędzy

I z poczucia władzy – jednoczenia się z matkami – dla prostego celu
a l i m e n t ó w dla matki

·         Prokuratorzy  nie podejmują żadnych działań – gdy ojcowie zgłaszają kłamstwa matek, Kuratorów, sędziów, pedagogów , psychologów z RODK, Prokuratorzy tylko umarzają sprawy gdyz Czekaja na emeryturę w wieku 40 lat !!!!

·         Matki – zaciągają kredyty, zabierają dzieci – spłacaja kredyty z alimentów !!!!]

                (1019 000 samotnych matek – toż to jest masowy przemysł dym leci z kominów)

 Najgorszym w tym wszystkim jest izolacja od dzieci – ojcowie popadają w  apatię, tracą pracę, popadają w bezrobocie, niejednokrotnie w alkoholizm – idą na zasiłek Państwa – który jest im odbierany przez komorników !!!

 Czy tak ma wyglądać nasze państwo? Co mają zrobić ojcowie chwycić za broń ?? aby odzyskać swoje dzieci ?

 Panie ministrze – ile stron ile kartek ile historii mamy napisać aby ministerstwo podjęło działania?

Działania prowadzące do opieki naprzemiennej 2tygodnie z matką 2 tygodnie z  ocjem – i proszę na spotkaniu które mam nadzieję ze się odbędzie w tym roku Nie mówić że wożenie dziecka jest dla niego złe – bo sami byliśmy wożeni do dziadków w dzieciństwie 100 km co 2 tygodnie i nikomu to nie przeszkadzało!!! Co więcej – dziś można wynająć jedno wspólne mieszkanie dla dziecka w którmy on będzie mieszkać a rodzice będą się zmieniać co 2 tygodnie !!!!

 Panie Ministrze oto przykłady działań 

Sądów:

ojciec- wnoszę o opiekę naprzemienną

sąd- w przypadku konfliktu rodziców opieka naprzemienna jest niedopuszczalna

RODK

Pedagog – widać że dziecko jest bardziej związane z ojcem, to co robimy, przecież tak nie możemy napisać, to co Ty napiszesz czy ja?

Psycholog – nie ja nie, Ty napisz

- opinia RODK – dziecko bardziej jest związane z matką

Prokurator

- opinia RODK jest niezależna – może być wydawana na podstawie doświadczenia, (dowód nagrania biegłych nic nie dowodzi)

Policja

Ojciec -  gdzie jest moje dziecko

policjant  - proszę szukać w Talibanie

Sąd

Dziadkowie ojczyści – prosimy o kontakty z wnukiem

Matka – dziadkowie mogliby pociąć skórę wnukowi w związku z tym nie mogą się z nim spotykać

Sąd - dziadkowie mogliby pociąć skórę wnukowi w związku z tym nie mogą się z nim spotykać

 - tak to brzmi na nagraniu !!!mamy  tego dowody – czy sąd na podstawie doświadczenia życiowego rzeczywiście uważa że dziadkowie, którzy wychowywali dziecko do 2 lat mogliby coś takiego zrobić? na podstawie pomówień wydaje się wyroki i postanowienia w naszym państwie ?

 Tak Panie ministrze w naszym państwie wydaje się wyroki i postanowienie na podstawie pomówień !!

 Oto stenogram z przypadkowego nagrania w RODK przez dziecko

 Stenogram wniosków biegłych z badań przeprowadzonych w dniu 15.06.2011 roku

 Nagranie: wnioski biegłych RODK z dnia 15-06-2011 audio

 KK          Katarzyna Kołodziejczyk              - psycholog

MD        Mariusz Drozd                                  - psycholog

 

KK          dziecko, no nie ma szczególnych zaburzeń, no ma trochę zaburzenie więzi z rodzicami, no ma, no jest ewidentnie zarzut który by podnieść można, równie częściej powiedzmy... no jest to poprzez wskaźnik tego jako że ona dystansuje się w ten sposób, ten konflikt rodziców jej przeszkadza, dystansuje się od niego, nie jest taka spontaniczna w tym,.... nie, nie jest taka spontaniczna, wiesz, tak wiesz, unika w ogóle wyrażania więzi,

MD        tak jak ja pytam z kim się bawi czy coś, to głuch,

KK          no

MD        także,

KK          ona z ojcem bardziej tak tradycyjnie

MD        mówi ? 

KK          ja byłam zaskoczona identyfikuje się ewidentnie z ojcem, mieszka u matki, ojciec jako pierwszy jest ewidentnie, jako pierwszy wskaźnik a drugi zdaje się na identyfikację też on, tylko mieszka z matką,

MD        tak to będziesz pisać ?

KK          nie !

KK          nie muszę wszystkiego, wiesz no,

KK          ona tak ewidentnie, jak to się mówi gwałcą ku matki, na poziomie  świadomym, na nieświadomym bardziej ten ojciec jest taki, wiesz nie?, istotny, natomiast, no nie wiem on jest taki no nie wiem samotnym ojcem,  liberalnym ojcem,... nie wiem....

MD        wiesz co my się spodziewamy, że to taki chwile potrwa,

 Opinia po tym jest taka że dziecko ma być z matką !!!!

(to są skrócone fragmenty z dowodów jakie mi pokazują ojcowie  z nagrań, orzeczeń – ile mamy och dostarczyć  każdy z ojców ma powyżej 1000 stron akt w sądach razy milion – ile stron dowodów?)

 Panie  Ministrze patrzymy panu na ręce, proszę o natychmiastową reakcję, dzieci odbierane są ojcom za Pana kadencji i to Pan zostanie zapamiętany jako minister sprawiedliwości i wpisany na karty historii – w Wikipedii zaistnieje Pan jako Minister

– dzięki któremu:

*A – ojcowie odzyskali swoje dzieci

*B – ojcowie stracili swoje dzieci

(* niepotrzebne Pan skreśli)

 Panie Ministrze a czy nie rozsądniejszym było by zwolnienie, sędzin, prokuratorów, kuratorów – danie im dożywotnich zasiłków o które tak mocna walczyli i pozwolenie ojcom normalnie żyć ?

Ojcowie będą się opiekowali swoimi dziećmi przez 2 tygodnie, będą normalnie pracować, zarabiać pieniądze – płacić podatki – na tych sędziów – którzy już nie będą szkodzić !!!!

 Proszę o przeczytanie książki „cała prawda o związkach małżeńskich” Janusza Falińskiego”  - którą załączam i którą proszę mi zwrócić na rzeczonym spotkaniu.

                                                                                                                              Michał Fabisiak

 

Załączam niezbędne dowody i wypożyczam książkę „cała prawda o współczesnych związkach małżeńskich.  Darowuję też gazetę i książkę „Dramat braku Ojca” którą polecam lekturze.

 

 

Do wiadomości strony i organizacje z nimi związane

 

 www.fabi.pl

www.forummatek.pl

www.facebook.pl

 „Nowela prawa opiekuńczego i wprowadzenia w Polsce ustawy o opiece wspólnej

www.owsiak.pl

oddajcie mi tate.pl

chcedotaty.pl

tata.strefa.pl

b.goczynski blog

chcedotatusia.pl

tel112.org

Porozumienie Rawskie

Stowarzyszenie Centrum Praw Ojca i Dziecka

NocotyTato.org.pl

Śląskie stowarzyszenie Obrony Praw Ojca

Opiekarownowazna.pl

Fundacja ojców Pokrzywdzonych Przez Sądy

Niedzielnytato.com

Komitet Przestrogi Przed Oddzieleniem Rodzica

W strone ojca.pl

Ojcowie.pl

Stowarzyszenie Kamaka

 

 

 

Załączniki